PROČ S NÁMI?

Společnost DAKO-CZ je předním výrobcem pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů pro kolejová vozidla s 207letou tradicí. Firma s ročním obratem 92 milionů eur, na kterém se ze 74 % podílí zahraniční zakázky, sídlí v Třemošnici ve východních Čechách.

Společnost DAKO-CZ, a.s. je členem průmyslově-technologické
skupiny Czechoslovak Group (CSG) a její divize CSG Mobility.

Výrobce a dodavatel brzdových systémů a komponentů

DAKO-CZ dodává brzdové systémy a komponenty pro nákladní a osobní vozy, příměstské jednotky, lokomotivy, údržbové vozy, soupravy metra i tramvaje. Kolejová vozidla s brzdami DAKO je možné vidět nejen v Evropě, ale také v Číně, Indii, Malajsii, Indonésii či Alžírsku, kde společnost spolupracuje se světovými výrobci kolejových vozidel a provozovateli kolejové dopravy. 

Mezi odběratele produktů DAKO patří například:  Siemens Mobility GmbH, Stadler Rail Gruppe, Tatravagónka Poprad a.s., Škoda Transportation a.s., MODERTRANS POZNAŃ Sp. z o.o., Železniční společnost Cargo Slovakia, a.s., CZ Loko, a.s. a další.

V roce 2021 společnost otevřela nový výrobní podnik DAKO-CZ MACHINERY v Ostravě a v roce 2022 založila dva společné podniky v Indii, kam DAKO-CZ již několik let úspěšně dodává své produkty. Na indickém trhu generuje společnost zhruba třetinu svého obratu a nově vzniklé podniky MEDHA DAKO-CZ Pvt Ltd. a JWL DAKO-CZ (INDIA) Ltd. Společnost má vlastní vývoj, disponuje moderní zkušební laboratoří a konstrukčním pracovištěm.

Naše vize a poslání

Být celosvětově úspěšným a dlouhodobě rostoucím výrobcem brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla, který nabízí ve svém oboru nejnovější technologii, špičkovou kvalitu a pružnost v reakci na potřeby zákazníka.

POSLÁNÍM SPOLEČNOSTI DAKO-CZ

je dlouhodobě a úspěšně působit na světovém trhu brzdových systémů pro kolejová vozidla a zároveň si uchovat schopnost vstoupit na jiné trhy strojírenských výrobků s vysokou přidanou hodnotou. Za základní podmínky úspěšného plnění naší mise považujeme vlastní výzkum a vývoj, investice do špičkových technologií k uchování konkurenceschopnosti, zaměstnávání špičkových inženýrů i kvalifikovaných dělníků, kterým poskytujeme jistotu práce u stabilního a férového zaměstnavatele, a udržování a rozvoj vztahů s našimi zákazníky, kterými jsou zejména světoví výrobci kolejových vozidel pro železnice a kolejové systémy městské hromadné dopravy (tramvaje a metro). I jako celosvětově působící firma ctíme a budujeme vztahy s regionem, kde sídlíme, a jeho samosprávou. Jednáme vždy tak, aby naše podnikání bylo trvale udržitelné.